Ranking Kredytów Hipotecznych – luty 2018

ranking kredytów hipotecznych Luty 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych luty 2018 pomoże Ci w wyborze oferty kredytowej na zakup mieszkania lub budowę domu.  Dla wielu z nas jest to nieosiągalne bez kredytów. Dlatego też często konieczne jest pożyczenie znacznej sumy środków finansowych, które umożliwią nam realizację naszych planów.

W uwagi na wysokie kwoty udzielanych kredytów hipotecznych banki jako gwarancję spłaty zadłużenia warunkują udzielenie finansowania wpisem w księdze wieczystej posiadanej przez kredytobiorcę nieruchomości.  W przypadku niespłacania rat kredytu hipotecznego, bank może sprzedać naszą nieruchomość.

Ranking Kredytów Hipotecznych – oprocentowanie

Oprocentowanie kredytów hipotecznych składa się ze stopy referencyjnej oraz marży banku. O ile stopa referencyjna jest wartością niezależną od konkretnej instytucji finansowej to marża w kredycie hipotecznym jest wartością procentową pożyczonych przez nas środków nałożoną przez bank.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych luty 2018  Więcej >>>

Ranking Kredytów Hipotecznych – opłaty

Oprócz oprocentowania kredytu hipotecznego kredytobiorca ponosi dodatkowe koszty. Po podpisaniu umowy z bankiem musimy zapłacić prowizję od udzielenia kredytu hipotecznego. Jest to jednorazowa opłata. Czasami bank w ramach promocji może ją pominąć. Dodatkowo banki wymagają zakupu tzw. ubezpieczenia pomostowego. Zazwyczaj jest ono wymagane przez bank w przypadku nowych lokali mieszkalnych. Jest to związane z dłuższym okresem oczekiwania na wpisanie hipoteki do księgi wieczystej.

Kolejna opłata jest związana z  zaciąganiem kredytu hipotecznego z niskim wkładem własnym. Jeżeli nie posiadamy wkładu własnego wynoszącego co najmniej 20 % wartości nieruchomości należy szukać instytucji, która akceptuje ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Zazwyczaj może ono wynosić maksymalnie 5 % wartości nieruchomości.

W trakcie spłacania kredytu hipotecznego mogą pojawić się jeszcze inne opłaty. Jeżeli zdecydujemy się na zmiany umowy w trakcie jej trwania to jest to związane z dodatkowymi kosztami. Prowizją są związane zazwyczaj z przewalutowaniem, wcześniejszą spłatą, a również z inspekcją na miejscu budowy przez uruchomieniem kolejnej transzy.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych luty 2018  Więcej >>>

Ranking Kredytów Hipotecznych – dokumenty

Przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny oprócz dokumentów potwierdzających naszą tożsamość trzeba złożyć dokumenty dotyczące naszej zdolności kredytowej oraz nieruchomości, która ma zostać sfinansowana kredytem. Zazwyczaj w przypadku zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest to odpis z księgi wieczystej gruntu oraz pozwolenie na budowę wydane deweloperowi. Natomiast w przypadku rynku wtórnego należy przedstawić bankowi aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości, umowa przedwstępna zakupu oraz potwierdzenie braku zaległości opłacenia czynszu.

Ponadto bank, w którym wnioskujemy o kredyt hipoteczny dokona oceny naszej zdolności kredytowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Kredyt hipoteczny krok po kroku.

Ranking Kredytów Hipotecznych – luty 2018

W naszym Rankingu dokonamy sprawdzenia warunków kredyt hipotecznego na 360 miesięcy dla kwoty 200 tys. zł oraz rat równych przez cały okres finansowania.

Najlepszą ofertę, pod względem oprocentowania, znajdziemy w PKO BP. Wynosi ono 3,02% co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  3,35%. Bank pobiera jednak prowizję, która wynosi aż 3,5% kwoty kredytu. Miesięczna rata wynosi 874, 95zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 314 983,71zł.

Niewiele gorszą ofertę ma ING, oferując oprocentowanie 3,41%. Dodatkowo w ING trzeba zapłacić prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1,69% i dlatego RSSO wzrasta do 3,61%. Citibank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu i stąd RSSO wynosi 3,47%. Miesięczna rata kredytu w ING wynosi 903,08 zł. Natomiast całkowita kwota do spłaty wynosi 325 108,88 zł.

Można znaleźć też oferty bez prowizji od udzielenia kredytu. Znajdują się w ofercie  BGŻ BNP Paribas (oprocentowanie kredytu 3,52%), Deutsche Banku (oprocentowanie kredytu 3,76%) oraz Millenium (oprocentowanie kredytu 3,92%).

Najmniej korzystnie, pod względem kosztów, prezentują się oferty Alior Bank oraz Credit Agricole. RSSO w wymienionych bankach dla analizowanego kredytu w wysokości 200 tys. zł na okres 30 lat  wynosi 5,01%. Jeżeli zdecydujemy się na podpisanie umowy z tymi instytucjami to rata miesięczna wyniesie 1060, 47 zł a całkowita kwota do spłaty 381 770,94zł. Natomiast w porównaniu do PKO BP  całkowity koszt kredytu wzrośnie o około 60 tys zł, co stanowi blisko 1/3 kredytu.

Dlatego warto przeanalizować wiele ofert w celu wybrania właściwej dla nas. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, dlatego warto wybrać właściwą ofertę. Jak można zauważyć propozycje banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych luty 2018  Więcej >>>

Oceń to post

Dodaj komentarz