Ranking Kredytów Hipotecznych – styczeń 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych - styczeń 2018

Zakup mieszkania lub budowa domu wymaga dysponowania dużą ilością gotówki. Dla wielu z nas jest to nieosiągalne bez kredytów. Dlatego też często konieczne jest pożyczenie znacznej sumy środków finansowych, które umożliwią nam realizację naszych planów. Ranking Kredytów Hipotecznych styczeń 2018 pomoże Ci w wyborze oferty.

W uwagi na wysokie kwoty udzielanych kredytów hipotecznych banki jako gwarancję spłaty zadłużenia warunkują udzielenie finansowania wpisem w księdze wieczystej posiadanej przez kredytobiorcę nieruchomości.  W przypadku niespłacania rat kredytu hipotecznego, bank może sprzedać naszą nieruchomość.

Ranking Kredytów Hipotecznych – oprocentowanie

Oprocentowanie kredytów hipotecznych składa się ze stopy referencyjnej oraz marży banku. O ile stopa referencyjna jest wartością niezależną od konkretnej instytucji finansowej to marża w kredycie hipotecznym jest wartością procentową pożyczonych przez nas środków nałożoną przez bank.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych styczeń 2018 Więcej >>>

Ranking Kredytów Hipotecznych – opłaty

Oprócz oprocentowania kredytu hipotecznego kredytobiorca ponosi dodatkowe koszty. Po podpisaniu umowy z bankiem musimy zapłacić prowizję od udzielenia kredytu hipotecznego. Jest to jednorazowa opłata. Czasami bank w ramach promocji może ją pominąć. Dodatkowo banki wymagają zakupu tzw. ubezpieczenia pomostowego. Zazwyczaj jest ono wymagane przez bank w przypadku nowych lokali mieszkalnych. Jest to związane z dłuższym okresem oczekiwania na wpisanie hipoteki do księgi wieczystej.

Kolejna opłata jest związana z  zaciąganiem kredytu hipotecznego z niskim wkładem własnym. Jeżeli nie posiadamy wkładu własnego wynoszącego co najmniej 20 % wartości nieruchomości należy szukać instytucji, która akceptuje ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Zazwyczaj może ono wynosić maksymalnie 5 % wartości nieruchomości.

W trakcie spłacania kredytu hipotecznego mogą pojawić się jeszcze inne opłaty. Jeżeli zdecydujemy się na zmiany umowy w trakcie jej trwania to jest to związane z dodatkowymi kosztami. Prowizją są związane zazwyczaj z przewalutowaniem, wcześniejszą spłatą, a również z inspekcją na miejscu budowy przez uruchomieniem kolejnej transzy.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych styczeń 2018  Więcej >>>

Ranking Kredytów Hipotecznych – dokumenty

Przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny oprócz dokumentów potwierdzających naszą tożsamość trzeba złożyć dokumenty dotyczące naszej zdolności kredytowej oraz nieruchomości, która ma zostać sfinansowana kredytem. Zazwyczaj w przypadku zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest to odpis z księgi wieczystej gruntu oraz pozwolenie na budowę wydane deweloperowi. Natomiast w przypadku rynku wtórnego należy przedstawić bankowi aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości, umowa przedwstępna zakupu oraz potwierdzenie braku zaległości opłacenia czynszu.

Ponadto bank, w którym wnioskujemy o kredyt hipoteczny dokona oceny naszej zdolności kredytowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Kredyt hipoteczny krok po kroku.

Ranking Kredytów Hipotecznych – styczeń 2018

W naszym Rankingu dokonamy sprawdzenia warunków kredyt hipotecznego na 360 miesięcy dla kwoty 200 tys. zł oraz rat równych przez cały okres finansowania.

Najlepsze oprocentowanie oferuje nam PKO BP. Wynosi ono 3,03% co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  3,36%. Bank pobiera prowizję, która wynosi aż 3,5% kwoty kredytu. Miesięczna rata wynosi 876, 07zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 315 286,32zł.

Niewiele gorszą ofertę mają Citibank oraz ING. Oferują one oprocentowanie 3,42%. Citibank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu i stąd RSSO wynosi 3,47%. Natomiast w ING trzeba zapłacić prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1,69% i dlatego RSSO wzrasta do 3,62%. Ma to również wpływ na wysokość raty miesięcznej oraz całkowitej kwoty do spłaty. Wartości te wynoszą: miesięczna rata kredytu 889,18 zł w Citibanku oraz 904,21 zł w ING. Natomiast całkowita kwota do spłaty wynosi 320 105,47 zł w Citibanku oraz 325 515,26 zł w ING. Bez prowizji od udzielenia kredytu możemy znaleźć oferty również w BGŻ BNP Paribas (oprocentowanie kredytu 3,53%), Deutsche Banku, Millenium oraz Raiffeisen. W ostatniej instytucji za brak prowizji trzeba zapłacić najwyższe oprocentowanie kredytu, które wynosi 4,73%. Spowoduje to wzrost raty miesięcznej przy kredycie na 200 tys. zł na 30 lat do kwoty 1040,89 zł. Natomiast w porównaniu do PKO BP  całkowity koszt kredytu wzrośnie o blisko 60 tys zł, co stanowi blisko 1/3 kredytu.

Dlatego warto przeanalizować wiele ofert w celu wybrania właściwej dla nas. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, dlatego warto wybrać właściwą ofertę. Jak można zauważyć propozycje banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych styczeń 2018  Więcej >>>

Oceń to post

Dodaj komentarz