Kredyt gotówkowy mBank

kredyt gotówkowy mBank

Planując remont mieszkania, wymarzone wakacje, organizację wesela lub zakup samochodu często zastanawiamy się, który kredyt umożliwi nam realizację celu. Sprawdzamy kredyt gotówkowy mBank.

Kredyt gotówkowy – cechy produktu

Kredyt gotówkowy, to środki które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie wymaga od nas wskazania celu, na który zostaną przeznaczone środki finansowe z kredytu. Banki nie wymagają również zabezpieczenia kredytu gotówkowego w postaci hipoteki lub zastawu. Jedynym wymaganym dokumentem jest oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Banki często też proponują kredytobiorcom zakup ubezpieczenia spłaty kredytu, dzięki któremu możemy uzyskać korzystniejsze warunki finansowania. Sprawdź pozostałe cechy kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy mBank

mBank oferuje kredyt gotówkowy na dowolny cel, nawet do wysokości kwoty 150 tys. zł na maksymalny okres 96 miesięcy. Minimalna kwota kredytu to 500zł. Bank oferuje szybki przelew po podpisaniu umowy kredytowej- nawet do 15 minut. Klient może wybrać odpowiadający mu dzień związany z spłaty miesięcznej raty. Ponadto bank nie pobiera opłat za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Istnieje możliwość również częściowej wcześniejszej spłaty kredytu. W takiej sytuacji możemy skrócić okres kredytowania lub pozostawić bez zmian ale z mniejszą miesięczną ratą.
mBank umożliwia zawieszenie spłaty kredytu. Jednak jest pobierana prowizja w wysokości 70zł.

Kredyt gotówkowy mBank – warunki

W naszym Rankingu sprawdziliśmy warunki kredytu gotówkowego oferowanego przez mBank na okres 96 miesięcy (8 lat) dla kwoty 20 tys. zł. Przypomnijmy, iż jest to maksymalny okres udzielenia kredytu gotówkowego.

mBank oferuje oprocentowanie nominalne w skali roku, które wynosi 7,99% co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  12,10%.  Miesięczna rata wynosi 319zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 8 latach wyniesie 30 657,20zł.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia to RSSO, przy takich samych warunkach, wyniesie 15,24%. Natomiast całkowity koszt kredytu wzrośnie z 10 657,20 zł do 13 650,25zł.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych  Więcej >>>

Kredyt gotówkowy – dokumenty

Przy składaniu wniosku o kredyt gotówkowy należy też przedstawić dokumenty potwierdzające naszą tożsamość, czyli dowód osobisty lub paszport, oraz zaświadczenie potwierdzające wysokości naszych dochodów. Banki przed udzieleniem nam kredytu muszą sprawdzić naszą zdolność kredytową. Osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę powinny dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości wynagrodzenia.  Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą to dodatkowo trzeba przedstawić zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Również należy złożyć dokumenty, które będą potwierdzeniem wysokości przychodów.

Często jednak banki dla osób będących klientami, którzy posiadają historię u danego kredytodawcy, czyli rachunek bankowy na który wpływa nasze wynagrodzenie nie wymagają zaświadczenia o zatrudnieniu. Jeżeli kredyt gotówkowy nie jest dużą kwotą to często decyzja kredytowa jest podejmowana przez bank na podstawie oświadczenia kredytobiorcy
o dochodach.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej ofert sprawdź bezpłatnie nasz Ranking Kredytów Gotówkowych.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz