Ranking Kredytów Hipotecznych – marzec 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych Marzec 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych Marzec 2018 pomoże Ci w wyborze oferty kredytowej na zakup mieszkania lub budowę domu.  Dla wielu osób posiadanie własnej nieruchomości bez jest nieosiągalne bez kredytów. Dlatego też często konieczne jest pożyczenie znacznej sumy środków finansowych, które umożliwią nam realizację naszych planów.

W uwagi na wysokie kwoty udzielanych kredytów hipotecznych banki jako gwarancję spłaty zadłużenia warunkują udzielenie finansowania wpisem w księdze wieczystej posiadanej przez kredytobiorcę nieruchomości.  W przypadku braku spłaty rat kredytu hipotecznego, bank może sprzedać naszą nieruchomość.

Ranking Kredytów Hipotecznych – oprocentowanie

Oprocentowanie kredytów hipotecznych składa się ze stopy referencyjnej oraz marży banku. Stopa referencyjna jest wartością niezależną od konkretnej instytucji finansowej, natomiast marża w kredycie hipotecznym jest wartością procentową pożyczonych przez nas środków nałożoną przez bank.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych marzec 2018  Więcej >>>

Ranking Kredytów Hipotecznych – opłaty

Oprócz oprocentowania kredytu hipotecznego kredytobiorca ponosi dodatkowe koszty. Po podpisaniu umowy kredytowej trzeba zapłacić z  prowizję od udzielenia kredytu hipotecznego. Jest to jednorazowa opłata.  Dodatkowo banki wymagają zakupu tzw. ubezpieczenia pomostowego. Przeważnie jest ono wymagane przez bank w przypadku nowych lokali mieszkalnych. Jest to związane z dłuższym okresem oczekiwania na wpisanie hipoteki do księgi wieczystej.

Jeżeli nie posiadamy wkładu własnego, który zgodnie z wymaganiami nadzoru finansowego obecnie wynosi co najmniej 20 % wartości nieruchomości, należy szukać instytucji, która akceptuje ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Zazwyczaj może ono wynosić maksymalnie 5 % wartości nieruchomości.opłata jest związana z  zaciąganiem kredytu hipotecznego z niskim wkładem własnym.

W trakcie spłacania kredytu hipotecznego mogą pojawić się jeszcze inne opłaty. Jeżeli zdecydujemy się na zmiany umowy w trakcie jej trwania to jest to związane z dodatkowymi kosztami. Banki pobierają prowizje również za  przewalutowanie, wcześniejszą spłatą oraz inspekcję na miejscu budowy przez uruchomieniem kolejnej transzy.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych marzec 2018  Więcej >>>

Ranking Kredytów Hipotecznych – dokumenty

Składając wniosek o kredyt hipoteczny bank wymaga dokumenty potwierdzające naszą tożsamość, dokumenty dotyczące naszej zdolności kredytowej oraz nieruchomości, na której sfinansowanie będą przeznaczone środki z kredytu. Zazwyczaj w przypadku zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest to odpis z księgi wieczystej gruntu oraz pozwolenie na budowę wydane deweloperowi. Natomiast w przypadku rynku wtórnego należy przedstawić bankowi aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości, umowa przedwstępna zakupu oraz potwierdzenie braku zaległości opłacenia czynszu.

Ponadto bank, w którym wnioskujemy o kredyt hipoteczny dokona oceny naszej zdolności kredytowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Kredyt hipoteczny krok po kroku.

Ranking Kredytów Hipotecznych – marzec 2018

W naszym Rankingu dokonamy sprawdzenia warunków kredyt hipotecznego na 360 miesięcy dla kwoty 200 tys. zł oraz rat równych przez cały okres finansowania.

Najlepszą ofertę, pod względem oprocentowania, znajdziemy w PKO BP. Oferta taka pojawiła się już w lutym 2018. Wynosi ono 3,02% co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  3,35%. Bank pobiera jednak prowizję, która wynosi aż 3,5% kwoty kredytu. Miesięczna rata wynosi 874, 95zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 314 983,71zł.

Niewiele gorszą ofertę ma ING, oferując oprocentowanie 3,41%. Dodatkowo w ING trzeba zapłacić prowizję za udzielenie kredytu w wysokości 1,69% i dlatego RSSO wzrasta do 3,61%. Miesięczna rata kredytu w ING wynosi 903,08 zł. Natomiast całkowita kwota do spłaty wynosi 325 108,88 zł.

Można znaleźć też oferty bez prowizji od udzielenia kredytu. Znajdują się w ofercie  Deutsche Banku (oprocentowanie kredytu 3,76%) oraz Millenium (oprocentowanie kredytu 3,92%).

Najmniej korzystnie, pod względem kosztów, prezentują się oferta BZWBK i Millenium. RSSO w wymienionych bankach dla analizowanego kredytu w wysokości 200 tys. zł na okres 30 lat  wynosi 3,99%. Jeżeli zdecydujemy się na podpisanie umowy z tymi instytucjami to rata miesięczna wyniesie 945 zł a całkowita kwota do spłaty 344 270,94zł. Natomiast w porównaniu do PKO BP  całkowity koszt kredytu wzrośnie o około 30 tys zł.

Dlatego warto przeanalizować wiele ofert w celu wybrania właściwej dla nas. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, dlatego warto wybrać właściwą ofertę. Jak można zauważyć propozycje banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych marzec 2018  Więcej >>>

Oceń to post

Dodaj komentarz