Kredyt hipoteczny w PKO BP

kredyt hipoteczny w PKO BP

Planując zakup mieszkania lub budowę domu często jednocześnie zastanawiamy się, który kredyt umożliwi nam realizację celu. Przed podpisaniem umowy kredytowej na wiele lat warto dokładnie zastanowić się, która oferta spełni nasze oczekiwania.

W naszym rankingu poniżej dokonamy analizy oferty kredytów hipotecznych w banku PKO BP. Wyróżniającym się produktem w ofercie banku jest kredyt hipoteczny WŁASNY KĄT. Największy bank w Polsce w ofercie posiada również propozycję kredytu hipotecznego MIX. Sprawdźmy w jakiej sytuacji, o który produkt wnioskować.

Kredyt Własny Kąt Hipoteczny – cechy produktu

Bank PKO BP oferuje finansowanie nawet do wysokości 90% wartości nieruchomości. Jednakże wnioskując o kwotę kredytu hipotecznego w wysokości 90% wartości nieruchomości wymagane jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Przypomnijmy, iż wymagany przez nadzór finansowy minimalny wkład własny wynosi co najmniej 20 % wartości nieruchomości. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej  nieruchomości jak również cesja z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych finansowanej nieruchomości. Okres kredytowania w PKO BP to nie dłużej 35 lat. Jednakże osoba, która wnioskuje o kredyt WŁASNY KĄT w terminie spłaty zobowiązania nie może mieć więcej niż 75 lat. Bank oferuje formę spłaty kredytu w ratach równych oraz malejących. Bank oferuje kredyty hipoteczne tylko w walucie złoty polski.

Bank PKO BP Klient umożliwia zawieszenie spłaty kredytu na maksymalny okres 36 miesięcy. Ponadto, kredytobiorca może raz w roku skorzystać z tzw. wakacji kredytowych, które polegają na zawieszeniu spłaty jednej raty.

Kredyt Własny Kąt Hipoteczny – oferta

W naszym Rankingu sprawdziliśmy warunki kredytu hipotecznego na 360 miesięcy dla kwoty 200 tys. zł oraz rat równych przez cały okres finansowania.

Bank PKO BP oferuje oprocentowanie, które wynosi ono 3,03% co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  3,36%. Bank pobiera prowizję, która wynosi aż 3,5% kwoty kredytu. Miesięczna rata wynosi 876, 07zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 315 286,32zł.

Przypomnijmy, że oprocentowanie kredytów hipotecznych składa się ze stopy referencyjnej oraz marży banku. Oprócz oprocentowania kredytu hipotecznego kredytobiorca ponosi dodatkowe koszty (prowizje, opłaty). Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych  Więcej >>>

Kredyt hipoteczny – dokumenty

Pamiętajmy, że składając wniosek o kredyt hipoteczny oprócz dokumentów potwierdzających naszą tożsamość trzeba złożyć dokumenty dotyczące naszej zdolności kredytowej oraz nieruchomości, która ma zostać sfinansowana kredytem. Zazwyczaj w przypadku zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest to odpis z księgi wieczystej gruntu oraz pozwolenie na budowę wydane deweloperowi. Natomiast w przypadku rynku wtórnego należy przedstawić bankowi aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości, umowa przedwstępna zakupu oraz potwierdzenie braku zaległości opłacenia czynszu.

Ponadto bank, w którym wnioskujemy o kredyt hipoteczny dokona oceny naszej zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny MIX

W ofercie banku PKO BP znajduje się kredyt hipoteczny, dzięki któremu możemy sfinansować szerszy zakres naszych potrzeb. Należą tutaj: budowa, wykończenie i wyposażenie, remont domu jednorodzinnego, mieszkania, lokalu użytkowego, garażu a również budowa domu na działce rekreacyjnej. Ponadto zakup domu jednorodzinnego, mieszkania, działki budowlanej, garażu lub miejsca postojowego, działki rekreacyjnej. Środki z kredytu hipotecznego MIX mogą zostać przeznaczone również na nabycie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej oraz spłatę kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w innym banku.

Bank PKO BP umożliwia kredytobiorcom zawieszenia spłaty jednej raty w roku (tzw. wakacje kredytowe), możliwość zawieszania spłaty kapitału nawet do 36 miesięcy (jednorazowo w okresie kredytowania) oraz wcześniejszą spłatę kredytu. Walutą kredytu jest złoty polski.

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego MIX jest hipoteka na finansowanej  nieruchomości jak również cesja z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych finansowanej nieruchomości.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej ofert sprawdź bezpłatnie nasz Ranking Kredytów Hipotecznych

Kredyt hipoteczny w PKO BP
Oceń ten artykuł


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *