Ranking Kredytów Gotówkowych 2018

Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Planujesz remont, wakacje a może wesele? Szukasz gotówki na ten cel? Ranking Kredytów Gotówkowych 2018 pomoże znaleźć Ci ofertę kredytu dostosowaną do Twoich potrzeb.

Środki z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel np. remont mieszkania, wymarzone wakacje lub zakup samochodu. Kwota kredytu gotówkowego jest niższa niż kredytu hipotecznego, lecz banki nie wymagają zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

Koszt kredytu

Warto wiedzieć, również o kosztach związanych z kredytem gotówkowym. Głównym kosztem kredytu gotówkowego są odsetki od udzielonej kwoty. Warto także pamiętać o dodatkowych kosztach. Głównym z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Jest ona zazwyczaj pobierana przy wypłacie kredytu. Kolejnym kosztem jest ubezpieczenie spłaty kredytu. Jeżeli opłacamy składkę to firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się do spłaty naszego długu w razie śmierci lub niezdolności do pracy.

Często banki oferują niższe oprocentowanie oraz niższą prowizję osobom, które dokonają zakupu ubezpieczenia. Należy jednak zastanowić się czy koszt składki nie będzie wyższy od korzyści, które otrzymamy posiadając niższe oprocentowanie kredytu.

Ranking Kredytów Gotówkowych 2018

W naszym Rankingu Kredytów Gotówkowych 2018 dokonamy sprawdzenia warunków kredytu gotówkowego  na okres 2 lat (24 miesiące) dla kwoty 20 tys. zł.

Warto przyjrzeć się wielu ofertom, gdyż zdarzają się takie banki, które oferują nam najtańszy kredyt gotówkowy pobierając zarówno prowizję jak i oprocentowanie, które nie jest najniższe.

Atrakcyjną ofertę kredytu posiada BGŻ BNP. Oprcentowanie kredytu wynosi 6,99% a prowizja 3,90%. Jest to najniższa wartość prowizji w tym miesiącu. RSSO kredytu wyniesie 11,52%. Warto zwrócić uwagę także na ofertę PKO BP. Bank pobierze od nas prowizje 4,99% a oprocentowanie kredytu wynosi 8,99%. RSSO wynosi 15,09%.

Mowa tutaj o RRSO, co oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Innymi słowy jest to relację między całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Jest to najbardziej wiarygodna miara dla nas, czyli kredytobiorców, w procesie porównywania różnych ofert. Często zdarza się, że oferta która wydaje się nam najbardziej atrakcyjna jest jedną z mniej korzystnych. Dlatego warto sprawdzać RRSO jeżeli dokonujemy wyboru oferty kredytu gotówkowego.

Przykładem jest oferta Alior Bank. Oprocentowanie wynosi 6,90%  w skali roku, bank nie pobiera prowizji. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RSSO) wynosi  7,12%. Miesięczna rata  894,55zł.

Prowizji za udzielenie kredytu nie pobierze od nas także Santander, jednak oprocentowanie jest wyższe i wynosi 9,79% co spowoduje, że RSSO kredytu wyniesie 10,24%.

W naszym Rankingu najdroższy kredyt gotówkowy znajduje się w ofercie eurobanku, który udzieli nam kredytu oprocentowanego 8,50% w skali roku i pobierze prowizję 7,21% co spowoduje, że RSSO wyniesie aż 17,29%.

Jak można zauważyć warto przeanalizować wiele ofert. Propozycje banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie lub odwrotnie. Oferty też zmieniają się więc warto sprawdzać nasz Ranking aby być na bieżąco.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

Kredyt gotówkowy- zabezpieczenie kredytu

Wprawdzie banki nie oczekują zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki lecz wymagane jest oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.  Banki oferują nam zakup ubezpieczenia spłaty kredytu, dzięki któremu uzyskujemy zabezpieczenie spłat naszej pożyczki na wypadek utraty pracy oraz możemy uzyskać korzystniejsze warunki finansowania.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

Dokumenty

Składając wniosek o kredyt gotówkowy należy też przedstawić dokumenty potwierdzające naszą tożsamość: dowód osobisty lub paszport.

Ponadto należy dostarczyć dokumenty poświadczające potwierdzające wysokości naszych dochodów. Jest to niezbędna aby bank przed udzieleniem nam kredytu dokonał sprawdzenia  naszej zdolności kredytowej.

Osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę powinny dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości wynagrodzenia.

Emeryci: ostatni dowód wypłaty świadczenia lub kserokopia ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia.

Renciści: ostatni dowód wypłaty świadczenia   lub kserokopia decyzji o przyznaniu świadczenia lub legitymacja rencisty.

Osoby prowadzące działalność gospodarczą: wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z KRS-u. Dodatkowo trzeba przedstawić zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Również trzeba przedstawić dokumenty, które potwierdzą wysokość przychodów.

Najlepiej wnioskować o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadamy rachunek, a najlepiej jeżeli już posiadaliśmy i spłaciliśmy kredyt gdyż posiadamy tam tzw. historię kredytową.  Jeżeli kredyt gotówkowy nie jest dużą kwotą to decyzja kredytowa zazwyczaj jest podejmowana przez bank na podstawie oświadczenia kredytobiorcy o dochodach.

Wypłata kredytu

Wypłata kredytu gotówkowego ma formę bezgotówkową. Oznacza to, iż bank dokonuje przelewu kwoty kredytu na wskazany przez nas rachunek.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

5/5 - (8 votes)

Dodaj komentarz