Ranking Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018

Ranking Kredyty Gotówkowe Sierpień 2018

Ranking Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018 pomoże znaleźć Ci ofertę kredytu gotówkowego dostosowaną do Twoich potrzeb.

Co warto wiedzieć zanim złożymy wniosek o kredyt gotówkowy?

Środki z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel np. remont mieszkania, wymarzone wakacje lub zakup samochodu. Kwota kredytu gotówkowego jest niższa niż kredytu hipotecznego, lecz zazwyczaj banki nie wymagają zabezpieczenia kredytu.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018.

Kredyt gotówkowy- zabezpieczenie kredytu

Jedynym dokumentem, który jest wymagany to oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Jest to spowodowane niższą kwotą niż np. pożyczki hipotecznej. Banki oferują nam zakup ubezpieczenia spłaty kredytu, dzięki któremu uzyskujemy zabezpieczenie spłat naszej pożyczki na wypadek utraty pracy oraz możemy uzyskać korzystniejsze warunki finansowania.

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa ma wpływ na wysokość potencjalnego kredytu. Informuje ona o zdolności kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego długu
w umownych terminach. Bank podejmie decyzję o wysokości kredytu i warunkach po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej.

Bank dokonuje obliczenia naszej zdolności kredytowej na podstawie analizy naszych przychodów oraz stałych wydatków. Następnie ocenia czy kwota, którą otrzyma z obliczenia wystarczy na pokrycie prognozowanej raty kredytu. Dodajmy, że rata kredytu nie powinna być wyższa niż 50% środków, które pozostały po odjęciu wszystkich stałych wydatków.

Najwyższą zdolność kredytową mają osoby uzyskujące wysokie przychody z niskimi kosztami utrzymania. Ponadto banki przy wyliczaniu zdolności kredytowej często uwzględniają: wykształcenie kredytobiorcy oraz źródło dochodów.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018

Dokumenty

Składając wniosek o kredyt gotówkowy należy dołączyć wymagane dokumenty. Są to m.in. dokumenty, które potwierdzą naszą tożsamość, czyli dowód osobisty lub paszport, oraz potwierdzenie wysokości naszych dochodów. Aby bank mógł dokonać sprawdzenia naszej zdolności kredytowej należy dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości wynagrodzenia (osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę).  W przypadku osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą banki wymagają złożenia zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Również należy złożyć dokumenty, które będą potwierdzeniem wysokości przychodów.

Najlepiej wnioskować o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadamy rachunek, a najlepiej jeżeli już posiadaliśmy i spłaciliśmy kredyt gdyż posiadamy tam tzw. historię kredytową.  Jeżeli kredyt gotówkowy nie jest dużą kwotą to decyzja kredytowa zazwyczaj jest podejmowana przez bank na podstawie oświadczenia kredytobiorcy o dochodach.

Wypłata kredytu

Wypłata kredytu gotówkowego ma formę bezgotówkową. Oznacza to, iż bank dokonuje przelewu kwoty kredytu na wskazany przez nas rachunek.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018

Koszty

Warto wiedzieć, również o kosztach związanych z kredytem gotówkowym. Podstawowym kosztem kredytu są odsetki od udzielonej pożyczki. Warto także pamiętać o dodatkowych kosztach. Głównym z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Jest ona zazwyczaj pobierana przy wypłacie kredytu.
Kolejnym kosztem jest ubezpieczenie spłaty kredytu. Jeżeli opłacamy składkę to firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się do spłaty naszego długu w razie śmierci lub niezdolności do pracy.

Aktualnie banki proponują niższe oprocentowanie oraz niższą prowizję Klientom, którzy dokonają zakupu ubezpieczenia. Należy jednak zastanowić się czy koszt składki nie będzie wyższy od korzyści, które otrzymamy posiadając niższe oprocentowanie kredytu.

Ranking Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018

W naszym Rankingu Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018 dokonamy sprawdzenia warunków kredytu gotówkowego  na okres 2 lat (24 miesiące) dla kwoty 20 tys. zł.

Propozycję kredytu gotówkowego o  najniższym oprocentowaniu posiada w swojej ofercie Deutsche Bank, który proponuje oprocentowanie 4,99%. Dodatkowo instytucja ta wymaga prowizji za pożyczenie gotówki, która wynosi aż 9,90%, co powoduje, że RSSO wynosi ponad 16,56% a miesięczna rata kredytu 964,19zł.

Atrakcyjne ofertę kredytu gotówkowego dla kwoty 20 tys. zł na okres 2 lat oferuje nam Alior Bank. Mimo, że oprocentowanie wynosi ono 6,36%  w skali roku to bank pobiera najniższą prowizję, która wynosi  4,62% kwoty kredytu co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  11,64%. Miesięczna rata wynosi 930,76zł. Kolejną pozycję w naszym Rankingu Kredytów Gotówkowych zajmuje CitiBank Handlowy, który proponuje  niższe oprocentowania kredytu 5,99%, ale  wyższą  prowizję 6,00%, w wyniku tego RSSO wynosi 12,85%. Rata miesięczna wynosi 939,50zł.

Warto przyjrzeć się wielu ofertom, gdyż zdarzają się takie banki, które oferują nam najtańszy kredyt gotówkowy pobierając zarówno prowizję jak i oprocentowanie, które nie jest najniższe. Mowa tutaj o RRSO, co oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Innymi słowy jest to relację między całkowitymi kosztami ponoszonymi przez kredytobiorcę, a kwotą otrzymanego kredytu. Jest to najbardziej wiarygodna miara dla nas, czyli kredytobiorców, w procesie porównywania różnych ofert. Często zdarza się, że oferta która wydaje się nam najbardziej atrakcyjna jest jedną z mniej korzystnych. Dlatego warto sprawdzać RRSO jeżeli dokonujemy wyboru oferty kredytu gotówkowego.

Przykładem jest oferta Banku Citi Handlowy. Mimo oferty kredytu gotówkowego z oprocentowaniem 5,99% w skali roku oraz prowizją 6% RSSO wynosi 12,85%.

W naszym rankingu najdroższy kredyt gotówkowy znajduje się w ofercie Getin Banku, który udzieli nam kredytu oprocentowanego 8,79% w skali roku i pobierze prowizję 9,99% co spowoduje, że RSSO wyniesie aż 21,33%.

Dlatego warto przeanalizować wiele ofert w celu wybrania właściwej dla nas. Jak można zauważyć propozycje banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie lub odwrotnie. Oferty też zmieniają się więc warto sprawdzać nasz Ranking aby być na bieżąco.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych Sierpień 2018.

Oceń to post

Dodaj komentarz