Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy

Zastanawiasz się nad zakupem auta lub innego pojazdu ale brakuje Ci gotówki? Rozważasz także zakup pojazdu na rynku wtórnym? Kredyt samochodowy – sprawdzamy co trzeba wiedzieć na ten temat.

Kredyt samochodowy musi zostać przeznaczony zgodnie z celem. Może to być zakup samochodu na rynku pierwotnym lub wtórnym. Niektóre banki udzielają kredytu samochodowego także na pojazdy sprowadzane z zagranicy. Ponadto można środki z kredytu przeznaczyć także na zakup przyczep, motocykli, skuterów oraz maszyn budowlanych.

Kredyt samochodowy – rodzaje

W ofertach banków znajdziemy oferty zarówno na nowe pojazdy jak i używane. Aby otrzymać pożyczkę pojazd musi posiadać ważny dowód rejestracyjny.

Wnioskując o kredyt samochodowy mamy możliwość otrzymania ofert oprócz standardowych kredytów z comiesięczną spłatą także oferty kredytów z ratą tzw. balonową. Przez cały okres kredytowania spłacamy małe raty, natomiast największą ratę tzw. balonową spłacamy na koniec okresu finansowania.

Można znaleźć także oferty nieoprocentowane- zazwyczaj w ofertach banków samochodowych np. Volkswagen Bank. Są to kredyty 50/50, które polegają na wpłacie teraz 50% kwoty pojazdu, a za rok trzeba wpłacić pozostałą część kwoty.

Kredyt samochodowy – gdzie szukać

Produkt znajduje się w ofertach wielu banków, jednak warunki tzn. prowizja i oprocentowanie kredytu różnią się. Dlatego warto sprawdzić wiele ofert aby wnioskować o kredyt dla nas najkorzystniejszy. W naszym rankingu znajduje się wiele ofert, warunki są uzależnione od rodzaju pojazdu, wieku oraz naszej zdolności kredytowej. Dlatego warto sprawdzić wiele ofert przed podjęciem decyzji o kredycie.

Sprawdź bezpłatnie nasz Ranking Kredytów Samochodowych.

Kredyt samochodowy czy gotówkowy

Dokonując zakupu samochodu czasami rozważamy kredyt gotówkowy jeżeli nie posiadamy wystarczających środków na zakup pojazdu. Warto jednak sprawdzić przewagę kredytu samochodowego. Dokonując zakupu pojazdu i wnioskując o kredyt samochodowy bank udziela nam kredytu celowego. Przypomnijmy, iż środki z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel. Jednak dowolność celu nie zostaje bez wpływu na oprocentowanie kredytu.

Kredyt samochodowy cechuje niższe oprocentowanie niż kredyt gotówkowy.

Jest to głównie spowodowane zabezpieczeniem kredytu samochodowego. Zazwyczaj jest to zastaw rejestrowy, przywłaszczenie na zabezpieczenie oraz cesja z polisy Auto Casco. Kredyt na samochód często jest udzielany także na dłuższy okres co powoduje, że rata miesięczna jest niższa.

Sprawdź bezpłatnie nasz Ranking Kredytów Samochodowych.

Kredyt samochodowy – same zalety?

Jeżeli planujemy zakup pojazdu (również używanego) lecz nie mamy wystarczającej ilości środków finansowych kredyt samochodowy ze względu na niższe oprocentowanie niż gotówkowy wydaje się rozwiązaniem idealnym. Jednakże jest on trudniej dostępny. Ponadto wymaga zabezpieczenia oraz kredytobiorca musi być właścicielem auta. Ponadto niektóre banki udzielają finansowania tylko na pojazdy do 10 lat.

Składając wniosek kredytowy pamiętajmy,że bank sprawdzi naszą zdolność kredytową.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej ofert sprawdź bezpłatnie nasz Ranking Kredytów Samochodowych.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz