Ranking Kredytów Hipotecznych 2018


Ranking Kredytów Hipotecznych 2018 pomoże Ci w wyborze oferty kredytowej na zakup mieszkania lub budowę domu.

Dla wielu osób zakup nieruchomości bez kredytu jest niemożliwy. Często konieczne jest pożyczenie środków finansowych, które pozwolą na realizację planów.

Ranking Kredytów Hipotecznych 2018 – zabezpieczenie

Kwoty udzielanych kredytów hipotecznych przez banki są znacznie wyższe od kredytów gotówkowych. Dlatego też banki wymagają gwarancji spłaty zadłużenia. Najczęściej warunkiem udzielenia kredytu jest wpis w księdze wieczystej zakupionej na kredyt przez kredytobiorcę nieruchomości.  Jeżeli kredytobiorca przestanie spłacać raty od udzielonego finansowania bank może sprzedać nieruchomość.

Ranking Kredytów Hipotecznych 2018  dokumenty

Składając wniosek o kredyt hipoteczny trzeba złożyć w banku dokumenty potwierdzające tożsamość kredytobiorcy oraz dokumenty na podstawie których bank wylicza zdolność kredytową. Również trzeba dostarczyć dokumenty związane z nieruchomością, na której sfinansowanie będą przeznaczone środki z kredytu. Jeżeli dokonujemy zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest to odpis z księgi wieczystej gruntu oraz pozwolenie na budowę wydane deweloperowi. W przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym należy przedstawić bankowi aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości oraz umowę przedwstępna zakupu.

Bank, w którym wnioskujemy o kredyt hipoteczny dokona oceny naszej zdolności kredytowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Kredyt hipoteczny krok po kroku.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

Ranking Kredytów Hipotecznych 2018 – oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie kredytów hipotecznych składa się ze stopy referencyjnej oraz marży banku. Stopa referencyjna jest wartością niezależną od konkretnej instytucji finansowej, natomiast marża w kredycie hipotecznym jest wartością procentową pożyczonych przez nas środków nałożoną przez bank.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

Ranking Kredytów Hipotecznych 2018 – jakie koszty dodatkowe?

Kredytobiorca ponosi koszty związane z oprocentowaniem kredytu hipotecznego oraz dodatkowe koszty. Składają się na nie:  prowizja od udzielenia kredytu hipotecznego. Jest to jednorazowa opłata.  W przypadku nowych lokali mieszkalnych banki wymagają zakupu tzw. ubezpieczenia pomostowego. Jest to związane z dłuższym okresem oczekiwania na wpisanie hipoteki do księgi wieczystej.

Aktualne wymagania nadzoru finansowego to co najmniej 20 % wartości nieruchomości wkładu własnego. Jeżeli nie posiadamy takiej kwoty należy szukać banku, który akceptuje ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Przeważnie może on wynosić maksymalnie 5 % wartości nieruchomości.

W trakcie trwania umowy kredytu hipotecznego mogą pojawić się jeszcze inne opłaty. Przykładowo banki pobierają prowizje za  przewalutowanie, wcześniejszą spłatą oraz inspekcję na miejscu budowy przed uruchomieniem kolejnej transzy.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

Ranking Kredytów Hipotecznych 2018

W naszym Rankingu dokonamy sprawdzenia warunków kredytu hipotecznego na 360 miesięcy dla kwoty 200 tys. zł oraz rat równych przez cały okres finansowania.

Najlepszą ofertę, pod względem oprocentowania można znaleźć w PKO BP –  wynosi ono 2,82%. Bank pobiera jednak prowizję, która wynosi aż 3,5% kwoty kredytu, co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  3,14%.  Miesięczna rata wynosi 852,75zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 306 991,44zł. Pomimo, iż prowizja pobierana przez PKO BP jest jedną z najwyższych na rynku to pamiętajmy, że jest to wydatek jednorazowy. Najniższe na rynku oprocentowania powoduje, że RSSO jest obecnie najniższe, co powoduje, że oferta ta jest najtańsza.

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje Citibank, który oferuje kredyt oprocentowany 3,41% w skali roku jednak koszt kredytu podwyższa wyższa prowizja, która wynosi 2,50%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RSSO) jest na poziomie  3,67%.  Miesięczna rata wynosi 910,27zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 20 tys zł więcej niż w PKO BP.

Potwierdza się teza, że mimo niższej prowizji a wyższego oprocentowania koszt kredytu jest wyższy.

Ranking Kredytów Hipotecznych 2018 – czy oferty bez prowizji są atrakcyjne?

W naszym Rankingu można znaleźć też oferty bez prowizji od udzielenia kredytu. Znajdują się w ofercie  Millenium (oprocentowanie kredytu 3,92%). RSSO wynosi 3,99% a rata kredytu 945,63zł.

Warto przeanalizować wiele ofert, pamiętając że czasem niskie oprocentowanie nie jest atrakcyjne jeżeli trzeba zapłacić wysoką prowizję za udzielenie finansowania . Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, dlatego trzeba dokonać właściwego wyboru.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów 2019.

4.8/5 - (5 votes)

Dodaj komentarz