Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018 ułatwi dokonanie wyboru oferty kredytowej na zakup mieszkania lub budowę domu. 

Dla wielu osób zakup nieruchomości bez kredytu jest niemożliwy. Często konieczne jest pożyczenie środków finansowych, które pozwolą na realizację planów.

Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018- zabezpieczenie

Kwoty udzielanych kredytów hipotecznych przez banki są znacznie wyższe od kredytów gotówkowych. Z tego powodu banki wymagają gwarancji spłaty zadłużenia np. wpisem w księdze wieczystej posiadanej przez kredytobiorcę nieruchomości.  Jeżeli kredytobiorca przestanie spłacać raty od udzielonego finansowania bank może sprzedać nieruchomość.

Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018- dokumenty

Ubiegając się o kredyt hipoteczny trzeba złożyć w banku dokumenty potwierdzające tożsamość kredytobiorcy, dokumenty na podstawie których bank wylicza zdolność kredytową. Również trzeba dostarczyć dokumenty związane z nieruchomością, na której sfinansowanie będą przeznaczone środki z kredytu. Jeżeli dokonujemy zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym jest to odpis z księgi wieczystej gruntu oraz pozwolenie na budowę wydane deweloperowi. W przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym należy przedstawić bankowi aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości oraz umowę przedwstępna zakupu.

Bank, w którym wnioskujemy o kredyt hipoteczny dokona oceny naszej zdolności kredytowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Kredyt hipoteczny krok po kroku.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych – koszty

Kredytobiorca ponosi koszty związane z oprocentowaniem kredytu hipotecznego oraz dodatkowe koszty. Składają się na nie:  prowizja od udzielenia kredytu hipotecznego. Jest to jednorazowa opłata.  W przypadku nowych lokali mieszkalnych banki wymagają zakupu tzw. ubezpieczenia pomostowego. Jest to związane z dłuższym okresem oczekiwania na wpisanie hipoteki do księgi wieczystej.

Aktualne wymagania nadzoru finansowego to co najmniej 20 % wartości nieruchomości wkładu własnego. Jeżeli nie posiadamy takiej kwoty należy szukać banku, który akceptuje ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Przeważnie może on wynosić maksymalnie 5 % wartości nieruchomości.

W trakcie trwania umowy kredytu hipotecznego mogą pojawić się jeszcze inne opłaty. Przykładowo banki pobierają prowizje za  przewalutowanie, wcześniejszą spłatą oraz inspekcję na miejscu budowy przez uruchomieniem kolejnej transzy.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018

Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018

W naszym Rankingu dokonamy sprawdzenia warunków kredytu hipotecznego na 360 miesięcy dla kwoty 200 tys. zł oraz rat równych przez cały okres finansowania.

Najlepszą ofertę, pod względem oprocentowania można znaleźć w PKO BP –  wynosi ono 3,00%. Bank pobiera jednak prowizję, która wynosi aż 3,5% kwoty kredytu, co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  3,33%.  Miesięczna rata wynosi 872, 72zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 314 179,33zł.

Kolejne miejsce w naszym rankingu zajmuje ING z kredytem LEKKA RATKA. Oprocentowywanie kredytu MIESZKAJ BEZ KOMPROMISÓW wynosi ono 3,39%. Bank pobiera jednorazową prowizję za udzielenie finansowania, która wynosi aż 1,69% kwoty kredytu, co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  3,58%.  Miesięczna rata wynosi 900,82zł. Natomiast łączna kwota spłaty kredytu, bez wcześniejszych spłat po 30 latach wyniesie 10 tys zł więcej niż w PKO BP.

Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018 – oferty bez prowizji

W naszym Rankingu można znaleźć też oferty bez prowizji od udzielenia kredytu. Znajdują się w ofercie  Deutsche Banku (oprocentowanie kredytu 3,74%) oraz Millenium (oprocentowanie kredytu 3,90%).

Najmniej korzystnie, pod względem kosztów, prezentują się oferta eurobank, gdzie RSSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 3,98%. Jeżeli zdecydujemy się na podpisanie umowy to rata miesięczna wyniesie 943,60 zł.

Dlatego warto przeanalizować wiele ofert, pamiętając że czasem niskie oprocentowanie nie jest atrakcyjne jeżeli trzeba zapłacić wysoką prowizję za udzielenie finansowania . Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, dlatego trzeba dobrze dokonać wyboru.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Hipotecznych Sierpień 2018

Oceń to post

Dodaj komentarz