Ranking Kredytów Samochodowych 2019

Ranking Kredytów Samochodowych 2019

Myślisz o zakupie pojazdu? Oglądasz także oferty używanych samochodów? Brakuje Ci środków finansowych? Ranking Kredytów Samochodowych 2019 ułatwi Ci wybór oferty kredytowej.

Ranking Kredytów Samochodowych 2019 – cel

Kredyt samochodowy musi zostać przeznaczony zgodnie z celem. Środki z kredytu mogą zostać przeznaczone na zakup pojazdu na rynku pierwotnym lub wtórnym. Można znaleźć oferty banków, które udzielają kredytu również na pojazdy sprowadzane z zagranicy. Celem kredytu samochodowego może być również zakup przyczep, motocykli, skuterów oraz maszyn budowlanych.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Samochodowych 2019.

Ranking Kredytów Samochodowych 2019 – koszt

W ofertach kredytu samochodowego znajdziemy informacje o kosztach związanych z kredytem samochodowym. Rata miesięczna składa się z raty kapitałowej oraz odsetek. W ofertach instytucji finansowych znajdziemy też dodatkowe opłaty. Najważniejsza to prowizja za udzielenie kredytu. Banki oferują także różne rodzaje rat kredytów samochodowych: miesięczna równa lub malejąca, balonowa lub miesięczna z ratą balonową.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Samochodowych 2019.

Ranking Kredytów Samochodowych 2019

W naszym Rankingu Kredytów Samochodowych 2019 sprawdzimy warunki kredytu samochodowego  na okres 5 lat (60 miesięcy) dla kwoty 50 tys. zł.

Najtańszą ofertę kredytu samochodowego znajdziemy w Santander Consumer Bank. Bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu 6%, a oprocentowanie kredytu wynosi 6,24%. Dla takich warunków RSSO wynosi 9,22%.

Przypomnijmy, że RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wybór kredytu zawsze powinien opierać się na porównywaniu ofert pod względem RSSO.  Czasem oferta, która wydaje się najtańsza jest jedną z najdroższych.

Przykładem jest oferta Alior Bank. Oprocentowanie kredytu dla ww. parametrów wynosi 9,99%  w skali roku, bank nie pobiera prowizji. RSSO wynosi  10,46%. Miesięczna rata  1062,11zł.

W naszym Rankingu najdroższy kredyt samochodowy posiada w swojej ofercie PKO BP.  Oprocentowanie środków wynosi podobnie jak w Alior 9,99% lecz PKO BP pobiera prowizję 8,99% co spowoduje, że RSSO wyniesie aż 15,09%. Miesięczna rata  1157,59zł. Łączna kwota spłaty po 5 latach będzie wyższa o 8 tys. zł niż w Santander Consumer Bank.

Różnice nie są duże w racie miesięcznej, lecz można je dostrzec w kwocie łącznej spłat zobowiązania. Dlatego warto sprawdzić kilka ofert. Propozycje banków różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie lub odwrotnie. Nie wszystkie instytucje udzielają kredytu na używane pojazdy.

Jeżeli interesuje nas inna kwota kredytu lub/ i okres, na który chcemy pożyczyć środki oferty wymienionych banków mogą różnić się. Oferty też zmieniają się prawie codziennie dlatego też  warto sprawdzać nasz Ranking aby być na bieżąco.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Samochodowych 2019.

Kredyt samochodowy 2019- dokumenty

Wraz z wnioskiem o kredyt samochodowy trzeba dostarczyć dokumenty potwierdzające naszą tożsamość: dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające źródło i wysokość naszych dochodów.

Aby otrzymać kredyt samochodowy trzeba przedstawić także dokumenty dotyczące kupowanego pojazdu.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Samochodowych 2019.

5/5 - (20 votes)

Dodaj komentarz