Ranking Kredytów Gotówkowych 2020

Ranking Kredytów Gotówkowych 2020

Potrzebujesz dodatkowych środków na realizację nieoczekiwanej potrzeby? Nie wiesz jakie otrzymasz warunki pożyczki? Ranking Kredytów Gotówkowych 2020 pomoże znaleźć Ci kredyt gotówkowy dedykowany dla Twoich potrzeb.

Ranking Kredytów Gotówkowych 2020 – cel

Kwota kredytu gotówkowego jest zazwyczaj niższa niż kredytu hipotecznego. Jednak niższa kwota oznacza, że bank nie oczekuje od nas zabezpieczenia kredytu. Nie ma obowiązku informowania banku na co przeznaczymy pożyczone środki. Może to być na dowolny cel np. remont mieszkania, organizacja wesela itp.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych 2019.

Ranking Kredytów Gotówkowych 2020 – ile kosztuje

Bank udzielając nam kredytu w umowie zamieści informacje kosztach związanych z kredytem gotówkowym. Rata miesięczna od pożyczonych środków to rata kapitałowa oraz odsetki. Często pojawiają się też dodatkowe opłaty. Najważniejszy to prowizja za udzielenie kredytu. Bank pobiera ją  przy wypłacie kredytu. Czasami nawet pomniejsza wypłatę kwoty pożyczki o prowizję. Następnym kosztem jest ubezpieczenie spłaty kredytu.

W zamian za opłacanie składki firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się do spłaty naszego długu w razie naszej śmierci lub niezdolności do pracy.

Zazwyczaj bank zaoferuje nam niższe oprocentowanie kredytu lub niższą prowizję jeżeli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia. Warto przemyśleć tą propozycję, gdyż czasami koszt składki miesięcznej wraz z niższym oprocentowaniem może przewyższyć koszt kredytu gotówkowego bez ubezpieczenia.

Ranking Kredytów Gotówkowych 2020

W naszym Rankingu Kredytów Gotówkowych 2020 poniżej sprawdzimy warunki kredytu gotówkowego  na okres 3 lat (36 miesięcy) dla kwoty 30 tys. zł.

Najtańszą ofertę kredytu gotówkowego znajdziemy w Alior Bank. Bank nie pobiera prowizji a oprocentowanie kredytu wynosi tylko 6,9%. Dla takich warunków RSSO wynosi 7,12%. Miesięczna rata  927,36zł.

RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wybór kredytu zawsze powinien opierać się na porównywaniu ofert pod względem RSSO.  Czasem oferta, która wydaje się najtańsza jest jedną z najdroższych.

Warto sprawdzić kilka ofert, gdyż część instytucji nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Jednak nie zawsze taka oferta jest najtańsza.

W naszym Rankingu najdroższy kredyt gotówkowy posiada w swojej ofercie eurobank.  Oprocentowanie środków wynosi 8,50% a prowizja 7,46% co spowoduje, że RSSO wyniesie aż 14,78%. Wyżej oprocentowany kredyt w ofercie posiada PKO BP – oprocentowanie 8,99%. Prowizja za udzielenie kredytu jest nieznacznie niższa i wynosi 4,99%. W rezultacie RSSO kredytu jest niższe i wynosi 13,27%. W rezultacie miesięczna rata kredytu w eurobank wynosi 1017,67 zł a w PKO BP 1001,46zł.

Jak można zauważyć warto przeanalizować wiele ofert. Propozycje banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie lub odwrotnie.

Dla innych parametrów tj. kwoty kredytu oraz okresu na który chcemy pożyczyć środki propozycje wymienionych banków różnią się. Oferty też zmieniają się niemalże codziennie dlatego też  warto sprawdzać nasz Ranking aby być na bieżąco.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych 2019.

Kredyt gotówkowy 2020- dokumenty

Wraz z wnioskiem o kredyt gotówkowy należy dostarczyć dokumenty potwierdzające naszą tożsamość: dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające wysokość naszych dochodów. Bank przed udzieleniem nam kredytu dokona sprawdzenia  naszej zdolności kredytowej.

W tym celu osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę powinny dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości wynagrodzenia.

Emeryci i renciści: ostatni dowód wypłaty świadczenia   lub kserokopia decyzji o przyznaniu świadczenia.

Sprawdź nasz Ranking Kredytów Gotówkowych 2020.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *